FLORBAL

Florbal je jedním ze sportů, které na naší škole podporujeme.

Co je to florbal

Florbal je kolektivní halový sport. Hraje se speciální florbalovou holí (florbalkou) s lehkým dutým plastovým míčkem. Při standardní situaci je z každého týmu na hřišti pět hráčů a brankář, který nepoužívá při chytání žádnou hůl. Za kolébku florbalu je považováno Švédsko, kde se hra začala hrát v 70. letech 20. století. Dalšími zeměmi, kde si hra získala rychle popularitu, bylo Finsko a Švýcarsko. V současné době usiluje florbal o zařazení mezi olympijské sporty.

V České republice se sport stává v posledních letech velmi populární. Česká florbalová unie je z hlediska počtu registrovaných hráčů na 3.místě ve světě.

Florbal na 4. ZŠ

Škola nabízí svým žákům (chlapcům i děvčatům) možnost zahrát si florbal v rámci zájmových kroužků (viz zájmová činnost), při běžných hodinách tělesné výchovy nebo v kroužcích školní družiny. Žáci sportovních tříd se věnují florbalu během své sportovní přípravy, družstva školy se pravidelně zapojují do žákovských florbalových soutěží Kromě toho mohou žáci docházet na speciální tréninky florbalu vedené trenéry Florbalové školy Plzeň nebo  FBC Plzeň, se kterým škola při přípravě mladých florbalistů spolupracuje. Koordinátorem florbalu na 4. ZŠ je p. Mgr. Matouš Hrdlička (viz kontakty).

Den: Pondělí
Datum: 20. ledna