Charakteristika vzdělávání na II. stupni
Výuka na II. stupni navazuje svým obsahem na vzdělávání na I. stupni a zároveň umožňuje žákům volit si svoji vzdělávací cestu tak, aby odpovídala jejich individuálním schopnostem a předpokladům, budoucímu studijnímu zaměření, zájmům a potřebám.
Zaměření vzdělávání (výuky)
Každý žák, který bude pokračovat ve vzdělávání na II. stupni naší školy, si musí na konci 5. ročníku (nebo při nástupu z jiné školy) zvolit prostřednictvím písemné závazné přihlášky jedno vzdělávací zaměření.
Na II. stupni nabízí škola žákům čtyři druhy zaměření:
Podle aktuálního zájmu pro daný školní rok jsou vytvářeny výukové skupiny nebo zřizovány třídy s rozšířenou výukou.
Učební plán
Celkový počet hodin v ročníku i časová dotace hlavních předmětů jsou pro všechna uvedená zaměření stejná (viz učební plány 4. ZŠ).
Vzdělávací zaměření v 6. 9. ročníku je realizováno prostřednictvím volitelných předmětů. Skladba volitelných předmětů pro jednotlivá zaměření byla stanovena na základě autoevaluační činnosti školy s přihlédnutím k tradicím školy, materiálním, organizačním a personálním podmínkám.
Vzdělávací zaměření jsou po přihlášení pro žáky závazná, proto je nutné volbu pečlivě zvážit.
Pravidla pro zařazování do skupin a tříd
O zařazení žáka do výukové skupiny nebo třídy rozhoduje v souladu s vyhláškou č. 48/2005 Sb. ředitelka školy na základě posouzení nadání a studijních předpokladů žáka. Souhlas zákonného zástupce je uveden na přihlášce žáka.
Podmínky přijetí do tříd s rozšířenou výukou nebo zařazení do skupin s rozšířenou výukou: