5. A - VÝLET DO MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ

12. června jsme se vypravili na náš poslední společný výlet. Tentokrát jsme navštívili Mariánské Lázně. Nejprve jsme dojeli do parku miniatur Boheminium. U parkoviště před hotelem Krakonoš jsme si prohlédli sochy pohádkových postav. V areálu Boheminia jsme si pak společně i samostatně prohlíželi nejrůznější zajímavé stavební objekty ze všech krajů naší země. Znovu jsme si prohlédli hrad Loket, který jsme před nedávnem viděli i v jeho skutečné velikosti, pod zmenšeninou Řípu jsme zavzpomínali na naši loňskou výpravu na ten skutečný, vyfotili jsme se i s naším plzeňským kostelem a pivovarskou bránou a obešli jsme další různé hrady, zámky a rozhledny. V areálu jsou kromě miniatur také výběhy pro zvířata a dětské hřiště, takže i tahle místa jsme si stačili užít. Je pravda, že hlazení zvířátek a houpačky zaujaly spíš děvčata. Kluci zase ocenili odpočinkovou zónu a zodpovědně relaxovali :). Pak jsme se přemístili do centra města. Prohlédli jsme si obě kolonády, ochutnali - velmi opatrně:) - některé z pramenů, přečetli si, jaké léčebné účinky mají, a pak už jsme čekali na hudební produkci zpívající fontány. Skladba Dobytí ráje se nám moc líbila. Po skončení skladby jsme si šli nakoupit a pochutnat si na lázeňských oplatkách. Počasí nás podle předpovědi sice strašilo přeháňkami, ale naštěstí zůstalo jen u strašení a my si užili dokonce i sluníčko. Na fotkách můžete vidět, jak krásně nám náš poslední výlet vyšel.

1 | 2 ... 6 Další