5. A - SVATOŠSKÉ SKÁLY, LOKET

15. května jsme se vydali na ekologickou exkurzi do Svatošských skal a do města Loket. Naučnou stezkou z karlovarského Doubí jsme došli ke Svatošským skalám. Zkamenělý svatební průvod na břehu řeky Ohře jsme si prohlédli, představovali jsme si pod kamennými sloupy jednotlivé svatebčany a připomněli si pověst o víle, která se pomstila za nedodržení slibu. Po odpočinku a občerstvení nás čekala cesta podél Ohře, která nás krásnou krajinou dovedla až do města Loket. Tajemství zvláštní načervenalé barvy na kmenech stromů jsme odhalili až následně ve škole - koho by zajímal důvod tohoto zbarvení, může se na nás obrátit :).Prošli jsme si náměstí, viděli jsme morový sloup, přilehlé uličky - i tu nejužší vedoucí okolo Černé věže, prohlédli jsme si historické domy, objevovali na fasádách různé znaky, symboly a nápisy. Čekání na otevření infocentra jsme využili ke hře na středověký jarmark :). Obsadili jsme prázdné stánky a nabízeli zajímavosti vylovené z našich batohů :). Po nákupech suvenýrů jsme se vydali přes most k autobusu a cestou se ještě pokochali pohledem na nádherný hrad. Výlet byl vydařený, počásí vyšlo dokonale, další parádní akce je za námi!

1 | 2 | 3 | 4 Další