5. A - SPORTOVNÍ SOUSTŘEDĚNÍ - ČTVRTEK

Ve čtvrtek jsme po rozcvičce a snídani vyrazili na louku za Střelské Hoštice a pustili se do posledního soutěžního dne. Čekaly nás další hry s olympijskými úkoly. Nejprve jsme obíhali trasu s obrázky siluet sportovců, hádali, jaký sport znázorňují, a po časovém limitu jsme se snažili v družstvech zapsat co nejvíc sportů, které jsme si zapamatovali. Během odpočinku před další soutěží jsme dostali bonusový úkol - vymyslet básničku se sportovní - nejlépe olympijskou - tématikou. Většina družstev úkol skvěle splnila a povedly se opravdu pěkné básničky. Tady jsou ukázky a ,,chvilka poezie" :) :

Výhra to je velký boj,

srdce buší jako stroj.

Když už jeden nemůže,

tak mu druhý pomůže.

Olympiáda to není hračka,

nemůže tam žádná plačka.

Jednou za čtyři roky

olympiáda se koná.

Všechny sporty uvidíme

a taky se pobavíme.

Stadion se zaplní,

pak se oheň zapálí.

Je to prostě skvělý čas,

za čtyři roky to bude zas.

Olympiáda,

to je naše limonáda.

Všechny sporty uvidíme,

Paříž také navštívíme.

My to zase vyhrajeme,

pak to rádi oslavíme.

Oheň se zas zapálí,

stadion se pobaví.

Přichází jeden mužský,

až ze země římský.

Zapalije pochodeň

slavnostním plamenem.

Důležitou součástí posledních závodů byly piškoty. A k tomu naše dovednost co nejrychleji je rozkousat a spolknout, protože prázdná pusa byla startovní signál pro dalšího závodníka. K získání piškotu bylo třeba vylosovat si u misky správného smajlíka - pokud se mračil, běželo se zpět s prázdnou. Po vysbírání všech trofejních piškotů se počítali smajlíci a zapisovaly body. Po obědě proběhla společná hra v areálu, ve které se spojili zástupci všech tříd od 1. do 9. ročníku. Vyhlášení všech soutěží, luštění, křížovek, kvízů a dalších aktivit proběhlo před závěrečnou tečkou našeho soustředění - před diskotékou. Ta se velmi vydařila a všichni opravdu :) poctivě tančili - někteří skoro jak o život :))). Fotky odpovídají rychlosti tance :))) a osvětlení v sále - takže jsou jedna velká šmouha, ale při troše štěstí se dají tanečnice a tanečníci identifikovat.

Na závěr děkuji všem - hlavně dětem za hladký, pohodový a bezproblémový průběh celého pobytu a za jejich aktivitu v každé činnosti, kterou jsme dělali - a také rodičům, kteří poslali odměny a zajistili tak možnost děti za jejich snahu potěšit dárečky.

1 | 2 ... 6 Další