SOUTĚŽ - MALÝ ZÁCHRANÁŘ

Dne 24. 5. 2011 se dvě družstva žáků z pátých tříd zúčastnila soutěže "Malý záchranář", která se konala v objektu HZS na Košutce. Do soutěže se zapojilo čtyřiadvacet družstev žáků čtvrtých a pátých tříd z různých plzeňských škol. Kromě jiného museli žáci prokázat vědomosti ze zdravovědy a  řešení nebezpečných situací, dokázat poskytnout první pomoc zraněnému nebo si sbalit kufr při evakuaci, rozeznat varovné signály. V silné konkurenci naše družstva obsadila 11. a 16. místo. Školu reprezentovali žáci 5. A - O. Meduna, J. Hrubý, D. Lukeš, V. Remsa, z 5. B žáci - R. Hurt, D. Mátl, K. Bečvář, J. Šlajs. Soutěž byla doplněna zajímavým doprovodným program, kdy si žáci mohli prohlédnout celý objekt hasičského záchranného sboru nebo se seznámit s technikou, kterou záchranáři při svých výjezdech používají.