PROJEKT MALÝ VĚDEC VE 2. TŘÍDÁCH

1. února 2024 se učebny 2. B a 2. D změnily ve „vědecké laboratoře“. Ten den nepracovaly děti v běžném uspořádání tříd, ale v praxi si vyzkoušely měření délky, času, objemu a hmotnosti. V obou třídách byly připraveny různé druhy vah, závaží, stopek, odměrných válců, kádinek, krejčovských i vysouvacích metrů a pásem.  Ve skupinkách pracovaly děti jako týmy a své zjištěné poznatky si zaznamenávaly do připravených tabulek. A tak „vědci a vědkyně“ poznávali, jak těžké jsou například jejich penály, kolik váží obyčejná tužka, sešit či knížka, kolik vody se vejde do odměrného válce, jak dlouhý je jejich skok či krok, kolik slov dokážou přečíst či napsat za minutu, kolik dřepů zvládnou za stejnou dobu. Akce byla velice vydařená, děti pracovaly na splnění zadaných úkolů zodpovědně a s nadšením. Na závěr projektu každé z dětí, obdrželo diplom „Mladého vědce“.