Poprvé plaveme

Dnes jsme absolvovali první plavecký výcvik. Většinu času zabralo vysvětlení pravidel, chování a pokyny pro bezpečnost. Potom děti předvedly, zda dovedou splývat na vodě bez pomoci nohou. Kdo si netroufal, bazén přešel, aby zjistil, že všude stačí a nemusí se ničeho bát. Ty děti, které splývaly správně, se mohly pokusit o zkoušku " na hloubku". Ze šesti dětí, které si na zkoušku troufly, uspěly zatím pouze dvě - Martička a Eliška Weberová. Dovedou nejenom splývat, ale i dobře plavat, šlapat vodu a v hloubce se potopit. Většině děvčat chybělo ke splnění zkoušky jen velice málo, chlapci na tom byli trochu hůře, takže se musí zatím držet pouze na mělčině. Od toho ale plavecký výcvik je, aby se plavat naučili pokud možno všichni a já věřím, že se to do konce 4. třídy podaří.