4. C - CO MÁME UMĚT V ÚNORU

ČJ - máme za sebou opakování vyjmenovaných slov, doporučuji se k nim stále vracet. Věnujeme se slovním druhům - nyní jsou to slovesa, začneme s podstatnými jmény. Z loňského roku umíme poznat osobu, číslo a čas, nyní začínáme s časováním sloves. Děti si doma stále musí číst, začínáme další kolo referátů o přečtené knize - budeme určovat nejen rod a číslo, ale nově i pády a postupně i vzory. Přibydou nám tak nová pravidla pravopisu v koncovkách podstatných jmen. Je tedy opravdu důležité, aby děti měly zautomatizované tvrdé a měkké souhlásky a ideálně i vyjmenovaná slova, aby se na toto již nemusely soustředit.

M - umíme násobit víceciferná čísla dvojciferným činitelem, učíme se písemné dělení. Číselný obor jsme si rozšířili do milionu, čísla čteme, zapisujeme, porovnáváme i zaokrouhlujeme . Veškeré známé početní výkony budeme aplikovat na větší čísla. V geometrii umíme narýsovat různoběžky i kolmice, rovnoběžky a kružnici.

- hlavním učivem jsou jednotlivé ekosystémy - les, voda, louka, pole..., děti vytvářejí samostatně koláž formou skupinové práce, svůj určený ekosystém pak odprezentují zbytku třídy

VL - historie naší země od doby kamenné - po výkladu si píšeme poznámky do sešitu - co je v sešitu, děti musí umět. Většinou již nestačí dávat pozor ve škole, je třeba si učivo doma opakovat