UKLIĎME ČESKO - DEN ZEMĚ

Den Země v pátých třídách

Všechny čtyři páté třídy naší školy využily možnost spolupráce se Studentským parlamentem a přihlásily se do společného projektu k celosvětovému Dni Země.

V hodinách přírodovědy jsme si o ochraně přírody, nutnosti hospodaření s energiemi, o významu recyklace a třídění odpadů a podobných povídali často. Proto jsme se rozhodli přispět k vylepšení životního prostředí našeho obvodu i konkrétní akcí.

Ráno 22. dubna jsme společně se studenty vyrazili do určených lokalit v okolí školy na úklid odpadků. Vydali jsme se na trasu s rukavicemi, s pytli na odpad, ale hlavně s velkým elánem. Sbírali jsme odpad v parku Zemník, v okolí Střelnice a podél naučných tras v přilehlých lesích. Všichni velmi obětavě prolézali pod keři, pátrali pod stromy a v trávě a plnili pytle nejrůznějším materiálem. Největší část tvořily plastové lahve, igelity a plechovky. Nejkurióznějšími nálezy bylo několik bot a staré rádio. A protože jsme se pohybovali v krásném prostředí boleveckých lesů, užili jsme si kromě úklidových prací i jarní přírodu. Určovali jsme názvy jarních květin a pročítali si tabule při naučných stezkách. Když jsme po dokončení úklidu odkládali plné pytle odpadu na svozová místa, měli jsme velkou radost z toho, jak jsme prospěli našemu okolí.

S naším projektem jsme následně pokračovali i po návratu do školy. Vytvořili jsme krásné plakáty ke Dni Země a zahráli si pátrací úkolovou hru s ekologickou tématikou. Všechna družstva vyluštila po splnění úkolů tajenku s heslem JEDNA ZEMĚ – JEDNO LIDSTVO.

Snad nám tento den bude dlouho připomínat, že bychom měli naší planetě pomáhat nejen 22. dubna, ale mnohem, mnohem častěji.

IMG_20240422_092122