AEROBIC/FITNESS

Aerobic má na naší škole dlouholetou tradici.

Co je to aerobic a fitness

Aerobic je kondiční cvičení při hudbě, které přispívá k rozvoji oběhové soustavy, zvýšení úrovně vytrvalosti, výkonnosti a obratnosti, pozitivně působí na nervovou soustavu. Propojení pohybu s hudbou přispívá k dobré náladě, pozitivnímu  myšlení, rozvoji estecko-pohybového cítění. Aerobic vznikl v USA a rychle se šířil do celého světa. Existují různé druhy aerobiku -bodyforming, bodystyling, step aerobic, dance aerobic, kick box aerobic, agua aerobic aj.

Aerobic a fitness na 4. ZŠ

Aerobic  a fitness ve svých nejrůznějších podobách má na naší škole dlouholetou tradici. Za pozitivní považujeme skutečnost, že se žáci seznámí a získají vztah k pohybové činnosti, kterou lze provozovat téměř po celý život. Navíc se dá cvičit i doma. Aerobic mohou u nás  cvičit děvčata i chlapci v zájmových kroužích i ve školní družině. Žáci sportovních tříd se s různými formami aerobicu a fitness setkávají od 1. ročníku v rámci své sportovní přípravy. V tematických blocích postupně poznávají klasický aerobic, dance aerobic, step aerobic, street dance, disco dance nebo zumbu aj. Se svými vyučujícími pravidelně navštěvují i různá sportovní fitness centra, kde si pod vedením zkušených trenérů vyzkouší další moderní formy skupinových i individuálních cvičení - jumping, kruhový trénink, TRX aj.   Každoročně pořádáme pro rodiče několik vystoupení. Koordinátorkou  pohybové přípravy na naší škole je p. Mgr. Iveta Trejbalová (viz kontakty).